16.2 C
Ukmerge
2024 / 10 / 11

Diabetu serganti Viktorija: po pirmos savaitės ligoninėje esi išleidžiamas į nežinią

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Cukrinis diabetas iš paciento pareikalauja daug laiko ir pastangų pakeisti savo gyvenimo būdą. Prieš trejus metus išgirdusi I tipo cukrinio diabeto diagnozę Viktorija prisimena, kai po savaitės ligoninėje teko išeiti į nežinią, kaip gyventi su šia liga.

- Reklama -

Diagnozė Viktorijai buvo netikėta, mat mergina jokių simptomų iki tol nejautė, o ligos priežastis – taip pat neaiški. Šeimoje būta tokių atvejų, tačiau tyrimų metu nustatyta, kad Viktorija cukrinio diabeto visgi nepaveldėjo.

Ozono terapija.

„Pradžia buvo išties sudėtinga, nes ši liga apipinta visokiais mitais, daug dalykų, kuriuos buvau girdėjusi, kaip gyventi su cukriniu diabetu, koks jos gydymas ir komplikacijos, visiškai prasilenkia su realybe. Pirmaisiais metais teko visko daug sužinoti, domėtis, skaityti, bendrauti su daug gydytojų, praeiti daug mokymų ir perskaityti daug knygų. Visą informaciją sudėjus į vieną vietą, pasidarė ne taip baisu. Supratau, kad reikia skirti daugiau laiko savo sveikatai, kur kas daugiau nei sveikam žmogui: lankytis pas gydytojus, nuolat daryti tyrimus, sekti ligos eigą. Ir, žinoma, gyventi sveiką gyvenimo būdą – rūpintis sveika mityba, užsiimti fiziniu aktyvumu, nes kitos išeities paprasčiausiai nėra“, – dalijasi pašnekovė.

Kitiems cukriniu diabetu sergantiems pacientams Viktorija pataria kuo daugiau domėtis šia liga ir rūpintis savo sveikata, mat sveikatos sistema veikia taip, kad gydytojai naikina pasekmes, bet priežasčių niekada nesprendžia.

„Dažnai išgirdę cukrinio diabeto diagnozę žmonės praranda viltį, galvoja, kad tai kažkas neįveikiamo, tačiau taip nėra. Įgavus daugiau žinių ir atradus tinkamus sau metodus, galima gyventi sveiko žmogaus gyvenimą. Mūsų sveikatos sistema nespėja suteikti tiek individualaus dėmesio pacientui, kiek jo reikia. Po pirmos savaitės ligoninėje išeini gyventi be jokių žinių, tik su minimaliu jų bagažu, kaip palaikyti gyvybę. Dėl to ir atsiranda tiek daug komplikacijų, o galybė pacientų skundžiasi prasta ligos eiga. Tačiau patys pacientai turėtų daugiau domėtis ir ieškoti būdų, kaip gyventi normalų gyvenimą. Viskas priklauso nuo mūsų pačių“, – įsitikinusi Viktorija.

Cukrinio diabeto matematika

Mergina pasakoja, kad pagrindinis dalykas, kurį turėjo keisti buvo mityba – kaskart prieš kažką valgydama ji turi žinoti, kiek konkrečiai angliavandenių tame patiekale ar maisto produkte yra. Viskas tam, kad būtų teisingai parinkta insulino dozė.

- Reklama -

„Nuo šio skaičiavimo priklauso visa ligos kontrolė ir gyvenimo kokybė, nes klaidingai pasirinkus insulino dozę – gliukozės kiekis kraujyje gali pernelyg pakilti ar nukristi. Nuo per žemo gliukozės lygio kamuoja bloga savijauta, kyla rizika patekti į komą. Nuo per aukšto – prasideda ilgalaikės komplikacijos: kraujotakos ir regos sutrikimai, galūnių tirpimai, sunkesnis žaizdų gijimas ir t.t. Palaikant tinkamą gliukozės kiekį kraujyje, įmanoma gyveni normalų gyvenimą – tiesiog reikia daug žinių ir nuolatinės kontrolės. Pradžioje atrodė labai sunku, bet paskui įpranti“, – kalba Viktorija.

Ji džiaugiasi, kad kol kas kontroliuoti ligą sekasi puikiai, išvengiant galimų komplikacijų. Bloga savijauta merginą kamuoja tik tuomet, kai gliukozės kiekis kraujyje nukrenta per daug, tada apima galvos svaigimas, nerimas, rankų drebėjimas.

„Buvo labai keista, kai vos patekus į ligoninę, reikėjo pačiai į rankas imti adatą ir leistis insuliną. Anksčiau bijodavau adatų, tačiau per tą savaitę ligoninėje turėjau įveikti šią baimę, nes niekas kitas šalia manęs 24 valandas per parą nebus ir vaistų nesuleis. Kai nelieka kitų pasirinkimų – adata pasidaro ne tokia ir baisi“, – prisipažįsta pašnekovė.

Kelias į geresnę ligos kontrolę

Ieškodama, kaip pagerinti savo sveikatą ir dar geriau kontroliuoti ligą, Viktorija išbandė įvairiausias dietas, maisto papildus, kitus gydymo metodus. Vienas jų – ozono terapija.

„Ką padaro kūnui gliukozės svyravimas kraujyje? Sutrikdo kraujotaką. Prasideda dar nejuntami pirmieji pokyčiai organizme, pavyzdžiui, dėl per aukšto gliukozės lygio pažeidžiamos kraujagyslės. Pirmiausiai nukenčia ploniausios, esančios galūnėse – tai rankų ir kojų pirštai, kurie dėl to tirpsta. Tuo tarpu ozono terapija padeda suaktyvinti kraujotaką. Ji man veikia kaip cukrinio diabeto komplikacijų prevencija, papildoma priemonė pagerinti organizmo būklę, imunitetą. Pavyzdžiui, anksčiau labai dažnai peršaldavau, dabar susergu kur kas rečiau“, – pasakoja pacientė.

Anot jos, be prevenciškai teikiamos naudos, po terapijos mergina jaučia ir didesnį energijos kiekį.

„Dėl diabeto kontrolės ir bendros organizmo būklės skiriu laiko fiziniam aktyvumui, tai po terapijos pastebėjau, kad treniruočių metu turiu kur kas daugiau jėgų. Pats fizinis krūvis man padeda palaikyti geresnį gliukozės kiekį kraujyje, sumažina jautrumą insulinui – tai reiškia, kad galiu naudoti mažesnes jo dozes“, – sako Viktorija.

Pasak klinikos „Vibramedica“ gydytojos Jolantos Versekienės, ozono terapija veikia žmogaus organizmą, sustiprindama jo gynybines funkcijas.

„Patekęs į kraują ozonas sudaro naudingus junginius – ozonidus, kurie teigiamai veikia organizmą, pastarieji gerina deguonies atsipalaidavimą iš ląstelių, suaktyvina raudonuosius kraujo kūnelius, dėl ko audiniai aprūpinami deguonimi, gerėja jų funkcinė būklė, energetika, dėl to ląstelės pradeda funkcionuoti daug intensyviau, o tai atsispindi paciento būklėje – gerėja bendra savijauta, tampa paprasčiau palaikyti fizinį aktyvumą“, – vardija medikė.

Ji priduria, kad sergantiems cukriniu diabetu aktualu tai, jog ozonas padidina ląstelių membranų pralaidumą gliukozei, dėl ko gliukozės kiekis kraujyje sumažėja, o audiniuose – padidėja.

„Ozono terapija yra viena iš kompleksinio diabeto gydymo priemonių, padedančių geriau suvaldyti ligą ir gyventi visavertišką gyvenimą. Tinkamam rezultatui pasiekti rekomenduojama atlikti 8-10-ties procedūrų kursą dukart per metus ir visiškai nesvarbu, kurio tipo diabetu pacientas serga. Iš paciento paimamas nedidelis kiekis kraujo yra prisotinamas ozonu, kuris gaminamas iš medicininio deguonies, naudojant specialų generatorių. Saugia ozono koncentracija prisotintas kraujas grąžinamas į paciento organizmą“, – aiškina J. Versekienė.

Anot jos, procedūra nerekomenduojama tuo atveju, jei pacientą kamuoja trombocitopenija, alergija ozonui, kraujavimas, krešėjimo sutrikimai, hemoraginis insultas.

spot_img
spot_img

Psichikos sveikatos svarba darbo vietoje: kodėl tai visų atsakomybė?

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena primena apie emocinės gerovės svarbą. Didelę dalį gyvenimo praleidžiant darbe, jis tampa neatsiejama mūsų psichologinės sveikatos dalimi. Darbovietės vadovų palaikymas, geras mikroklimatas ir įmonės iniciatyvos gali turėti...

Nepraleiskite progos – „Iki“ skelbia specialias gimtadienio nuolaidas: sutaupysite iki 50 proc., akcijos galioja...

Kuo prekybos tinklo „Iki“ gimtadienis arčiau, tuo išskirtinių akcijų – daugiau. 32-ąjį gimtadienį švęsti pasiruošęs „Iki“ pirkėjus lepina solidžiomis dovanomis. Šį savaitgalį, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, skelbiamos galingos nuolaidos ištisoms prekių kategorijoms – suklusti...

Kaip laikas gali padėti uždirbti milijonus

Albertas Einšteinas kadaise sakė, kad sudėtinės palūkanos yra aštuntasis pasaulio stebuklas. Tie, kurie sudėtines palūkanas supranta – jas uždirba, o kurie nesupranta – jas moka. Plačiau apie tai pasakoja „Luminor“ banko vyresnysis portfelio valdytojas...

Danutės nežavi ramus pensininkės gyvenimas: per pertraukas ateinantys mokiniai vadina geriausia pardavėja

Prieš septynerius metus grįžusi iš Vokietijos, kur keletą metų dirbo, Danutė Motiejūnienė ilgai nesvarstė, kuo užsiims: jai buvo svarbu susirasti veiklos šalia namų. Internete pamačiusi „Rimi“ darbo skelbimą, ji drąsiai užpildė anketą, nors iki...

Pradedamos platinti gynybos obligacijos, už kurias mokės 2 proc. palūkanų

Jau daugiau nei savaitę gyventojams turint galimybę krašto apsaugai aukoti pavedimu, Vyriausybė ketvirtadienį, spalio 10 dieną, pradeda platinti ir Valstybės gynybos fondo obligacijas, už kurias mokės 2 proc. palūkanų. Obligacijų įsigyti svarsto ir krašto...

ORAI: Ketvirtadienio dieną aukščiausia temperatūra 16–21 laipsnis šilumos

Ketvirtadienio dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, 9–14 m/s. Aukščiausia temperatūra 16–21 laipsnis šilumos. Penktadienį daugelyje rajonų palis. Vėjas pietryčių, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s, pajūryje gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra naktį 9–14, dieną...

Šaindien, ketvirtadienis – paskutinė išankstinio balsavimo Seimo rinkimuose diena

Sekmadienį į savo rinkimų apylinkes negalėsiantys atvykti piliečiai ketvirtadienį dar galės pasinaudoti proga ir atiduoti balsą išankstiniuose Seimo rinkimuose. Kaip skelbta anksčiau, balsuoti iš anksto rinkėjai gali savivaldybių pastatuose ir papildomai įsteigtose balsavimo vietose. 7 val....

Spalio 10-oji: vardadieniai, dienos INFO, Pasaulinė košės diena

Spalio 10-oji – Pasaulinė psichinės sveikatos diena; Vietos savivaldos diena; Pasaulinė košės diena; Pasaulinė regėjimo diena. Spalio dešimtoji – 284-oji metų diena (ketvirtoji 41-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 82 dienos. Savo vardadienius šiandien...

Astrologinė prognozė spalio 10-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Tai turėtų būti darbinga diena su neblogais pastangų rezultatais. Kita vertus, vakare vis tiek nesijausite patenkinti. Galbūt dienos įspūdžiai neleis atsipalaiduoti, o gal kas nors sugadins nuotaiką. JAUTIS. Norėsis kur nors išvažiuoti, pakeisti aplinką,...

Kelionių ekspertė atskleidė naujas tendencijas: lietuviai vis dažniau renkasi pažintines keliones

Lietuvos keliautojų akys jau eilę metų krypsta į saulėtus Europos pietus ar tolimąsias egzotines kryptis, kuriose žiemą galima pasislėpti nuo minusinės temperatūros ir darganoto dangaus. Tiesa, dėl ilgėjančių vasarų ir bendro klimato šiltėjimo, nemaža...

ORAI: Spalio 9-oji – aukščiausia temperatūra sieks 15–20 laipsnių šilumos

Šiandien daug kur, daugiausia vakarinėje šalies pusėje, palis. Vėjas pietinių krypčių, 9–14 m/s. Aukščiausia temperatūra 15–20 laipsnių šilumos. Ketvirtadienio naktį daug kur palis (vyraus nedidelis lietus), dieną be žymesnio lietaus. Vėjas naktį pietinių krypčių, 7–12...

Astrologinė prognozė spalio 9-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Būsite išsiblaškę, nenuoseklūs ir nekantrūs. Optimizmą keis rankų ir nosies nukabinimas, ir atvirkščiai. Nepalanku skųstis, liežuvauti, veidmainiškai manipuliuoti. Galite netekti to pasitikėjimo, kuriuo disponuojate. JAUTIS. Jeigu norite padaryti gerą įspūdį per dalykinį ar kitokį...

Spalio 9-oji: vardadieniai, dienos INFO ir kitos įdomybės

Spalio 9-oji – Pasaulinė pašto diena; Tarptautinė diena prieš stichines nelaimes Spalio devintoji – 283-oji metų diena (trečioji 41-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 83 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Denys, Diodoras, Diomedas, Dionizas,...

Atsiliepė „Eurojackpot“ loterijoje beveik 81 mln. eurų laimėjęs asmuo 

 Pirmadienį paaiškėjo, kas laimėjo rekordinę 80,98 mln. sumą Baltijos šalių loterijų istorijoje. Sužinojęs, kad Kėdainiuose pirktas bilietas visiškai pakeis kažkieno gyvenimą, žaidėjas pasitikrino savo bilietą ir pamatė, kad dideli pokyčiai laukia būtent jo.  „Labai apsidžiaugėme,...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img